Śledź nas:

 Testy toksyczności in vitro
Jesteś tutaj   USŁUGI >> TESTY TOKSYCZNOŚCI IN VITRO

TESTY TOKSYCZNOŚCI IN VITRO

Firma Celther Polska opracowała bezpieczną platformę do testowania różnych związków wykorzystywanych w przemyśle biotechnologicznym, farmaceutycznym, chemicznym, kosmetycznym, spożywczym, a także w badaniu wyrobów medycznych czy w badaniach naukowych.

Testy toksyczności in vitro
Jednym z powodów, dla którego cząsteczka o potencjalnych właściwościach terapeutycznych nie przechodzi kolejnego etapu badań, jest jej toksyczny efekt na komórki. Zidentyfikowanie potencjalnej toksyczności nowej cząsteczki na wczesnym etapie rozwoju produktu pomoże zaoszczędzić czas i środki, jakie pochłonęłyby dalsze badania.

Zalety przeprowadzania tesów toksyczności in vitro:
 •   Dostarczają niezbędnych informacji na temat procesów komórkowych i molekularnych
 •   Możliwość prowadzenia testu dla wielu związków jednocześnie w tych samych warunkach, co pozwala
    uzyskać miarodajne i porównywalne wyniki
 •   Możliwość określenia wpływu badanej cząsteczki na poliferację komórek oraz jej kinetykę
 •   Możliwość wstepnego określenia bezpieczeństwa leku
 •   Zmniejszenie ryzyka wprowadznia do fazy badań klinicznych potencjalnych środków
    terapeutycznych, które wywoływałyby niekorzystne efekty uboczne na funkcjonowanie organizmu
 •   Oszczędność czasu – eliminacja na wczesnym etapie rozwoju produktu tych cząsteczek, które są
    toksyczne.
Testy in vitro oferowane prez firmę Celther Polska
Testy Hepatotoksyczności

Hepatotoksyczność jest najczęstszą przyczyną wycofania związku o własciwosciach terapeutycznych w póżnej fazie rozwoju produktu (z badań statystycznych wynika, że dotyczy to ok 30 % wycofanych związków).
Aby uniknąć potencjalnej hepatotoksyczności leku, firma Celther Polska wprowadziła na rynek usługę polegającą na badaniu wpływu związków na komórki wątroby – hepatocyty. Komórki te zostały wyprowadzone na drodze różnicowania ludzkich indukowanych pluripotentnych komórek macierzystych (hiPSc).
Testy neurotoksyczności

Tkanka nerwowa składa się z bardzo wrażliwych komórek, które można łatwo uszkodzić w wyniku działania toksycznego środka. W związku z tym, bardzo ważny elementem badania nowego związku o potencjale terapeutycznym, jest zbadanie jego wpływu na komórki nerwowe.
W tym celu firma Celther Polska opracowała test neurotoksyczności oparty na wykorzystaniu ludzkich indukowanych nerwowych komórek macierzystych (iNSc) wyprowadzonych z hiPSc.
Testy Kardiotoksyczności

Testy kariotoksycznosci oferowane przez firmę Celther Polska oparte są o badanie wpływu związku na ludzkie indukowane kardiomiocyty zróżnicowane z hiPSc. Komórki te są w szczególności stworzone do wspierania badań nad nowym lekiem, do badania jego efektywności i poziomu toksyczności. Dzięki temu, juz na wczesnym etapie rozwoju projektu, można wyeliminować z dalszych badań te cząsteczki, które właściwości toksyczne na komórki, a tym samym zaoszczędzić czas i środki w dalszych badaniach.
Testy cytotoksycznosci przeprowadzane na ludzkich pierwotnych nowotworowych liniach komórkowych

Oferujemy przeprowadzenie testów cytotoksyczności różnych związków na nowotworowych liniach komórkowych, co umożliwia ocenę, czy dany związek wykazuje właściwości antynowotworowe. Dodatkowo, przeprowadzamy także badanie cytotoksyczności na linii komórkowej BALB.

Każda ofertę badania dostosowujemy do potrzeb klienta. Indywidualnie ustalamy zakres stężeń, ilość punktów czasowych oraz ilość powtórzeń

W celu uzyskania więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Przykładowe testy toksyczności oferowane przez Celther Polska:

 •   Testy apoptozy i nekrozy
 •   Testy senescencji
 •   Badanie wpływu cytostatycznego związku na komórki
 •   Wpływ związku na różnicowanie komórek
 •   Obserwacja komórek w czasie rzeczywistym
Pobierz informacje w wersji PDF: testy toksyczności in vitro
COPYRIGHT © 2014 CELTHER POLSKA